Zájemcům o studium na fakultě se poprvé otevřou také dveře simulačního centra

Simulační centrum Lékařské fakulty Ostravské univerzity se historicky poprvé otevře veřejnosti. Konkrétně zájemcům o studium. A to díky Dni otevřených dveří, který fakulta plánuje na 27. ledna 2023.

Zájemci o studium fyzioterapie si tak budou moci prohlédnout krásné nové tělocvičny se závěsnými systémy a seznámit se s přístrojovou technologií, s pomocí které se studenti tohoto oboru připravují na budoucí praxi. Speciální program s dynamickými ukázkami v nové cvičné nemocnici čeká i na zájemce o studium Zdravotnického záchranářství. Užitečné informace i prostory naší jednotky intenzivní péče v cvičné nemocnici čekají i na zájemce o studium Intenzivní péče. Studenti se zájmem o medicínu pak určitě ocení prohlídku našeho operačního sálu, endoskopického sálku nebo chirurgického a miniinvazního simulačního střediska.

Den otevřených dveří nabídne zajímavé přednášky, ucelené informace o všech studijních programech, které fakulta nabízí i praktické ukázky z výuky. Do Dne otevřených dveří se zapojují studenti i pedagogové, od kterých se zájemci o studium dozví všechny důležité informace. Od přípravy na přijímací zkoušky, přes možnosti vycestování během studia, až po možnost uplatnění se na trhu práce po jeho skončení. Dne otevřených dveří se účastní také fakultní studentské spolky.