20220819_ou_lf_sc_JZ_5459-min
Simulace pacient

Urgentní medicína

Studenti se v rámci simulačního centra procvičí zejména ve využití moderních přístrojů (získání vyšší jistoty v samotné praxi u pacientů, odbourání obav při využití moderních technologií a přístrojové techniky). Simulace na modelech umožní studentům zažít variace zdravotního stavu v rámci jejich zásahu od fáze zlepšení až po fázi smrti (odbourání nejistoty z nutnosti rychlého rozhodnutí a užití daných postupů s určitým odhadem možností změn zdravotního stavu v čase, příprava zdravotnického pracovníka na kritické situace).

Studenti během výuky získají komplexní dovednosti urgentní medicíny s navazujícím pracovištěm přednemocniční urgentní péče (sanitní vozidlo), nemocniční urgentní péče (simulovaný urgentní příjem). Umožní studentům získat  zdatnost v obsluze dispečerského pracoviště linky 155, což není možné zajistit v ostrém provozu operačního střediska. Tyto činnosti jsou zaměřeny na příjem tísňové výzvy, vedení telefonicky asistované první pomoci, vedení telefonicky asistované resuscitace, zpracování výzvy, vyslání posádky zdravotnické záchranné služby, komunikaci s posádkou na místě události, komunikace se zdravotnickým zařízením, specifika radiové komunikace. Pracoviště využívá přímé komunikace s posádkou simulované sanitky a personálem zdravotnického zařízení. Dále využívá virtuálního prostředí, které za pomocí speciálního softwaru samostatně glosuje a přidává výzvy v podobě datové věty. Studenti se rovněž pomocí lanové techniky naučí vyprošťování zraněných z obtížně přístupných míst.

  • vybavení - připravujeme

První pomoc, Medicína katastrof = UM3, Operační středisko, Postupy v PNP a NP 1, Postupy v PNP a NP 2, První pomoc 1, První pomoc 2, Sociálně psychologický výcvik, Sportovní příprava 2, Edukace a přednášková činnost, Technika v PNP a UM, Lanová technika v záchranářství, Urgentní medicína 1, Urgentní medicína 2, Urgentní medicína – praktická zk., Urgentní péče a medicína katastrof, První pomoc