svaly ruky
Anatomie Simlek

Simulační výuka anatomie

Zařízení a vybavení kadaverózního centra (dislokované pracoviště Cvičné nemocnice) slouží především k procvičení a zdokonalení vědomostí a znalostí studentů v oboru klinické a topografické anatomie.

Vybavení kadaverózního centra je možné využívat napříč všemi chirurgickými programy. Umožní to studentům i začínajícím lékařům vyzkoušení preparačních a operačních technik, které posléze využijí při práci s pacienty.

Plastinované modely (tělo, horní a dolní končetina) umožňují studentům lepší prostorové zobrazení jednotlivých částí těla a topografických vztahů mezi nimi. Slouží jako edukační materiál před samotnou preparací na kadaverózních tělech.

Virtuální anatomický stůl Anatomage umožňuje studentům procvičení normální anatomie a zároveň je zde knihovna případů patologických stavů jednotlivých částí těla. Vybavení operačního sálu (Mayfieldova svorka, preparační mikroskop, operační světla a operační nástroje) slouží k procvičení preparace a operačních přístupů k jednotlivým tkáním těla s využitím kadaverů.

Vybavení anatomie

Virtuální anatomický stůl Anatomage, plastinovaná paže, plastinovaná dolní končetina, plastinát lidského těla

Normální anatomie II., Normální anatomie II. – pitevní blok, Normální anatomie III.

Představení virtuálního pitevního stolu Anatomage v rámci akce Noc vědců.

Další oddělení cvičné nemocnice najdete zde.