V polovině listopadu se v Ostravě sešlo více než 230 komunikačních úředníků evropských fondů z celé EU na svém pravidelném jednání INFORM EU MEETING. V rámci programu měla část účastníků konference mimo jiné unikátní příležitost nahlédnout do Simulačního centra Lékařské fakulty Ostravské univerzity, která byla z drtivé většiny financována právě z evropských fondů. V ostravském simulačním centru strávili necelé dvě hodiny, během kterých si za doprovodu biomedicínských techniků i děkana Lékařské fakulty Ostravské univerzity Rastislava Maďara prohlédli jednotlivá pracoviště cvičné nemocnice a nahlédli pod pokličku reálné výuky, která v simulačním centru, i v čase plánované prohlídky, zároveň probíhala.

Návštěvníci z širokého spektra členských států Evropské unie ocenili i fakt, že je simulační centrum využíváno také pro pregraduální studium. Asi největší údiv a zájem ale nakonec vzbudily naše plastináty. Přestože dnes pomáhají už prakticky po celém světě při výuce anatomie a studentům umožňují získat ojedinělé zkušenosti díky použití autentických vzorků lidského těla, byli mezi účastníky INFORM EU MEETINGu i takoví, kteří se s plastináty setkali úplně poprvé v životě, a tak vzbudily velký zájem i zvědavost. „Během samotné exkurze jsme s účastníky diskutovali o přínosech dotačních fondů z Evropské unie. Ukázali jsme jim jednotlivá pracoviště a vysvětlili, jak se na nich naši studenti připravují na budoucí praxi. Že je simulační centrum místem, kde jsou chyby dovoleny, a že se právě díky těmto chybám naši studenti zdokonalují. Skvělým příkladem byla třeba právě probíhající simulační výuka budoucích zdravotnických záchranářů.  Vždy jsme nesmírně rádi, když se návštěvníkům u nás líbí. A že tomu tak bylo i v tomto případě, nasvědčovaly mnohdy fascinované obličeje řady přítomných,“ hodnotí pozitivně evropskou návštěvu biomedicínská inženýrka ostravského simulačního centra Silvie Procházková.