Simulační centrum se otevře během Noci vědců veřejnosti a nabídne atraktivní program

Letošní Noc vědců se blíží! Úplně poprvé otevře veřejnosti své dveře také simulační centrum a nabídne návštěvníkům atraktivní program. Chybět nebude ukázka simulační výuky zdravotnických záchranářů, prohlídka jednotky intenzivní péče, operačního sálu nebo šití kuřecích křidélek pod mikroskopy. S ohledem na omezenou kapacitu se však letos dostanou na akci jen registrovaní účastníci.

Jak funguje naše tělo? Nejen to se dozvědí návštěvníci Noci vědců, kteří dorazí v pátek 6. října do areálu Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Úplně poprvé otevře v rámci akce své dveře veřejnosti také její simulační centrum. A protože je letošním ústředním tématem Noci vědců TAJEMSTVÍ, bude i program lékařské fakulty částečně zaměřen na odhalení tajemství fungování a složení lidského těla. Ti nejmenší se například dozvědí, proč je krev vlastně červená, kolik úderů průměrně za život udělá lidské srdce nebo kolikrát se za den nadechneme. Zábavnou formou si tedy rozšíří znalosti o částech lidského těla, a to vše formou her a interaktivních workshopů.

Do letošní Noci vědců se zapojí také studenti a vyučující zdravotnického záchranářství. Na akci tak budete moci nahlédnout „pod pokličku“ nejmodernějších výukových metod a zjistit, jak vlastně probíhá taková simulovaná výuka, prostřednictvím které se chystají zdravotničtí záchranáři na svou budoucí praxi. A mezitím si třeba vyzkoušet, jak správně poskytnout první pomoc!

A v simulačním centru si budete moci v rámci Noci vědců protáhnout i své tělo! Zjistíte, jak fungují a pomáhají cvičební pomůcky jako je Redcord, vibrační tyče nebo roller. A mimo jiné si budete moci ověřit, jestli správně zatěžujete obě své končetiny za pomocí podoskopu. Naši fyzioterapeuti se na všechny návštěvníky těší a chystají si pro ně i zajímavé kvízy a hádanky!

Atraktivní program nabídnou také naši kolegové z chirurgické kliniky, díky kterým si budete moci vyzkoušet nejmodernější operační laparoskopické techniky. Své dveře otevře i operační sál cvičné nemocnice a v neposlední řadě se můžete těšit na šití kuřecích křidélek a další zajímavé techniky z našeho mikrochirurgického střediska. Do akce se zapojí i lékaři z Katedry kraniofaciálních oborů nebo z Nutriční ambulance, kteří poodhalí tajemství různorodých chutí.

Všichni účastníci si budou moci projít celou cvičnou nemocnici. Na všech stanovištích na ně budou čekat zajímavé aktivity, a to včetně nemocničního pokoje, dětské jednotky intenzivní péče nebo porodnického sálu. S ohledem na omezenou kapacitu se na akci dostanou jen registrovaní účastníci. Všech 300 míst se však zaplnilo prakticky bleskově.