Simulační centrum láká i studenty mimo ostravský region. Tentokrát do naší cvičné nemocnice zavítali v rámci biologického semináře studenti šestiletého gymnázia Petra Bezruče z Frýdku-Místku. A bylo živo. Dorazila jich necelá třicítka. Proto se museli rozdělit na dvě skupiny tak, aby si mohli naše simulační centrum nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet. Zaujal je náš ultrazvuk, včetně modelu, na kterém si naši studenti zkouší ultrazvukové vyšetření plodu. Zúčastnili se i simulovaného porodu koncem pánevním a obdivovali náš špičkový oftalmologický chirurgický simulátor. Prohlédli si také náš chirurgický sál, kde si vyzkoušeli také naše laparoskopické trenažéry.

A protože šlo o studenty 5. ročníku šestiletého gymplu, pevně doufáme, že se s nimi v našem novém simulačním centru za dva roky potkáme už jako se studenty naší lékařské fakulty. Jejich ohlasy na náš SIMLEK tomu ostatně nasvědčovaly…