Prohlídnout si vybavení sanitního vozu, vyzkoušet si práci s laparoskopy nebo si zopakovat všechny důležitá telefonní čísla složek integrovaného záchranného systému. To a mnohem víc mohli malí objevitelé při sobotní prohlídce simulačního centra ostravské lékařské fakulty.  

O tom, že je simulační centrum atraktivní i v očích veřejnosti svědčí fakt, že s malými objeviteli dorazili na prohlídku také jejich rodiče. Celkem tak v sobotu navštívilo cvičnou nemocnici víc než 40 lidí. „Naši průvodci byli velmi příjemní a uměli program i povídání přizpůsobit žákům 1. stupně. Bylo to opravdu skvělé, všichni byli nadšení,“ hodnotí sobotní program ředitelka ZŠ Krestova a zakladatelka Klubu objevitelů

Děti i dospělí si vyzkoušeli také ultrazvukový simulátor, prohlédli si pokoj intenzivní péče, poslechli si tlukot srdce celotělového pacientského trenažéru s pomocí stetoskopu a v neposlední řádě si nacvičili správné poskytnutí první pomoci, včetně pokusu o obnovu dýchání a zástavy krvácení. „Na lekci jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o naší lékařské péči a upevnili si znalosti pro situace, které mohou v životě nastat a při kterých mohou být prospěšní v tom nejdůležitějším – v záchraně lidského života,“ uzavírá Mgr. Věra Rymiecová.

Klub objevitelů, který vedou vyučující ze ZŠ Krestova v Ostravě Hrabůvce, je určen všem zvídavým duším, které mají rády objevování, nové výzvy i zážitky. Přihlásit se do něj může kdokoliv starší šesti let. Členové klubu se kromě badatelské činnosti věnují výpravám za poznáním na zajímavá místa, kterým je bezesporu i Simulační centrum Lékařské fakulty Ostravské univerzity.