Lékařská fakulta slavnostně otevřela své simulační centrum

A je to tady! V pondělí 10. října otevřela Lékařská fakulta Ostravské univerzity své nové simulační centrum. Slavnostního otevření se zúčastnili také ministr zdravotnictví Vlastimil Válek, náměstkyně ministerstva školství mládeže a tělovýchovy Radka Wildová, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák i primátor Ostravy Tomáš Macura.
Společně s děkanem fakulty Rastislavem Maďarem, rektorem Janem Latou, proděkankou pro studium Ivonou Závackou a ředitelem SIMLEKu Peterem Ihnátem přestřihli s pomocí chirurgických nůžek slavnostní pásku a pak si společně prohlédli nové prostory naší cvičné nemocnice.
Děkujeme všem hostům, kteří na naše slavnostní otevření dorazili. Bylo jich přes 150! Většina si nenechala ujít ani organizovanou formu prohlídky, během které na na jednotlivých stanovištích čekali naši vyučující i se studenty, aby předvedli široké spektrum simulací, které budou nově nedílnou součástí výuky na naši lékařské fakultě.