Flipchart, inzulínové pumpy i spotřební materiál…Dary od soukromých firem i neziskových organizací pomáhají s výukou studentů v SIMLEK

Se začátkem akademického roku se postupně místnosti SIMLEK připravují pro výuku studentů. Bude to za chvíli rok od doby, kdy Lékařská fakulta Ostravské univerzity novou cvičnou nemocnici otevřela. A právě od svého otevření stále budí zájem jak ze strany veřejnosti, středoškolských studentů tak soukromých firem.  „Jsme nesmírně rádi, že za tak krátkou dobu provozu simulačního centra nás oslovily společnosti a firmy, které nám chtěli darovat něco pro studenty. Patří mezi ně například firma Medtronic, která nám darovala inzulínové pumpy s příslušenstvím a další spotřební materiál. Dalším, velmi vítaným darem, je elektronický flipchart, který se ihned stal nedílnou součástí debriefingů lektorů se studenty. Za ten děkujeme společnosti Samsung,“ říká biomedicínská inženýrka SIMLEK Silvie Procházková.

Rok provozu cvičné nemocnice ukázal, že spotřebního materiálu není kdy dost. „A proto, když nám ostravská nezisková organizace International Humanity věnovala spotřební materiál v podobě obvazového a kompresního materiálu, izotermické fólie, krytí a v neposlední řadě i soupravu pro náhlý porod, jásali jsme radostí,“ doplňuje Silvie Procházková.

Začátkem prázdnin obdržela lékařská fakulta také velký dar od společnosti Medin, která do cvičné nemocnice dovezla nespočet endoskopických nástrojů, čímž udělala velkou radost vyučujícím z chirurgických oborů.

Všem dárcům ještě jednou mnohokrát děkujeme za jejich podporu a vybavení pro výuku našich studentů, budoucích zdravotníků.