Do výuky v simulačním centru se zapojili horští záchranáři ze Slovenska

Jak v terénu udělat ultrasonografii s využitím mobilního zařízení? Jak zachránit paraglidistu s pomocí lanové techniky nebo jak zlepšit týmovou spolupráci? Nejen to se první prosincový den učili v simulačním centru studenti zdravotnického záchranářství. Na speciální cvičení přitom dorazili horští záchranáři ze Slovenska. Naši studenti tak měli unikátní možnost seznámit se blíže s profesí horského záchranáře a vyzkoušet si řadu situací, kterým jejich budoucí kolegové každodenně čelí ve specifických horských podmínkách.

„Náplň společného praktického cvičení byla zaměřena především na zlepšení manuálních dovedností, takzvaný „skills training“ při poskytování přednemocniční péče. Použitá škála simulačních scénářů ale umožnila studentům nacvičit i takzvané „soft skills,“ vysvětluje PhDr. Ing. Petr Matouch PhD. z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny.

Členové Horské záchranné služby měli také příležitost si ještě před začátkem praktického cvičení simulační centrum prohlédnout. Zaujalo je tak nejen skvělé zázemí urgentního příjmu, ale i další pracoviště, včetně operačního sálu nebo miniinvazivního střediska.