Chytrý telefon, umělá inteligence a snímky z CT. To jsou tři nástroje, které mohou pomoci k diagnóze cévní mozkové příhody. Jak přesně? Odpověď najdou posluchači v rámci Týdne mozku Akademie věd ČR na speciální přednášce a workshopu docenta Ondřeje Volného z Lékařské fakulty a Davida Bala ze společnosti Brainomix Limited. Ještě před samotnou přednáškou přitom nabídne registrovaným zájemcům možnost prohlédnout si její simulační centrum.

Přednáška a workshop se uskuteční v pondělí 11. března od 16 hodin v budově INLEK na Lékařské fakultě Ostravské univerzity. Ještě před samotnou přednáškou budou mít zájemci unikátní možnost prohlédnout si také SIMLEK. „Podobně jako loni, i letos provedeme účastníky akce Týden mozku naším novým moderním simulačním centrem. Ukážeme, jakým způsobem se zde připravují studenti na svou budoucí praxi a určitě bude možnost si nějaké simulační trenažéry také vyzkoušet,“ prozrazuje biomedicínská inženýrka Silva Procházková s tím, že zájem o prohlídky simulačního centra je veliký, takže se, podobně jako minulý rok, kapacita prohlídek rychle zaplnila. Další příležitost, prohlédnout si simulační centrum, bude mít veřejnost při příležitosti Noci vědců.