Společnost Mölnlycke podpořila SIMLEK štědrým darem spotřebního materiálu

Simulační centrum Lékařské fakulty Ostravské univerzity nedávno podpořila renomovaná zdravotnická společnost Mölnlycke, která škole věnovala spotřební materiál nezbytný pro výuku a trénink studentů.

Že šlo opravdu o velký dar, svědčí zejména fakt, že ho firma musela poslat hned v několika krabicích. V těch se nacházely například rukavice, náplasti na dekubity a ke kanylám, koagulátory, vyplachovací roztoky na rány nebo chirurgické kožní sešívačky. „Chtěl bych společnosti Mölnlycke touto cestou poděkovat. Máme sice moderní operační sál, špičkové přístroje a pacientské trenažéry, ale pro výuku našich studentů v simulačním centru je stejně tak nezbytný spotřební materiál, kterého v průběhu akademického školního roku spotřebujeme opravdu hodně. Je to významná pomoc, které si nesmírně vážíme,“ říká přednosta Chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava a Lékařské fakulty Ostravské univerzity doc. MUDr. Lubomír Martínek, Ph.D.

Společnost Mölnlycke je renomovaná zdravotnická společnost, která patří mezi přední světové výrobce zdravotnického materiálu. Jméno firmy je odvozeno od městečka Mölnlycke na jihu Švédska, kde firma otevřela už v roce 1849 svoji první textilní továrnu a o 100 let později vyvinula speciální textilii na krytí ran Mesorb. Tím začala její cesta k farmacii a lékařství. V Moravskoslezském kraji má společnost hned dvě továrny na výrobu zdravotnického materiálu. Po Karviné, kde působí od roku 2002, nedávno otevřela výrobní halu také v Havířově.